İLERİ SEVİYE KURSLARI

  • Sualtına ilk adımınızı attınız ve anladınız ki daha öğrenecek, görecek çok fazla şey var. Eğitiminize devam etmek amacındaysanız, Amfibyum Dalış Merkezi'nin ileri seviye kurs programlarından dilediğinize katılabilirsiniz.

Uluslararası geçerlilikteki PADI ve CMAS ileri seviye eğitim dalış kurslarımız ve programlarımız sizleri hem sualtının bilinmeyen yönleri ile tanıştıracak hem de gelişiminiz için size birçok bilgi, beceri ve tecrübe kazandıracaktır.
PADI ileri seviye eğitim programlarından Advanced Open Water Diver, Rescue Diver,  Master Scuba Diver ve Divemaster,
CMAS ileri seviye eğitim programlarından ise 2* Balıkadam ve 3* Balıkadam kurslarına katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Advanced Open Water Diver

Rescue Diver
Master Scuba Diver
Divemaster
CMAS 2 * dalıcı
CMAS 3* dalıcı


Advanced Open Water Diver :
 En mükemmel macerayımı arıyorsunuz yoksa  sualtı dünyasının mükemmel yaşamını keşfetmek mi  istiyorsunuz.    Buldunuz!   PADI'nin Advance Open Water Diver programı  çok güzel düzenlenmiş ve farklı dalışların hepsini keşfetmenize izin veren harika bir programdır.  Bu program tam sizin için. Sadece aşağıdaki dalışlar arasında seçim yapmanız yeterli.

Altitude (İrtifa  dalışı)

Boat diver (Bot dalışı)

Drift diver (Akıntı  dalışı)

Dry Suit diver (Kuru elbise dalışı)

Multilevel diver (Basamak dalışı)

Peak performance buoyancy (Mükemmel nötr yüzerlik)

Underwater naturalist (Sualtı Doğası Bilimcisi)

Under water photographer (Su altı fotoğrafcılığı)

AWARE Fish idendification (Balık tanımlama dalışı)

Deep diver (Derin dalış)

Dive propulsion vehicle (Sualtı motoru kullanma)

Night diver (Gece dalışı)

Search and Recovery (Arama ve çıkarma)

Underwater videographer (Su altı video çekimi)

Under water navigator ( sualtında yön bulma)

Wreck diver (Batık dalışı)

Nitrox dalışı

National Geographic Diver

14 yaş veya üzerinde ve aynı zamanda bir PADI Open Water Diver  veya Junior Open Water Diver  (veya eşdeğeri) iseniz  PADI Advantures in Diving programına hazırsınız demektir.
Daha fazlası da var, PADI Adventure Diver programının dalışları, PADI uzmanlık dalışlarınıda kapsar. Örneğin, gece dalışını severseniz ve PADI gece dalış uzmanlığınına devam etmek  isterseniz, Adventure Diver programı sırasında yaptığınız gece dalışı, gece dalışı uzmanlık programının ilk dalışı olarak kullanılabilir.
Sonuçta Adventures in Diving programı sizlere neler teklif ediyor?  Yeni deneyimler, yeni beceriler, bir çok dalış ve çok heyacanlı maceralar.  Haydi dalış merkezimize gelin ve  PADI Adventure in Diving  programları hakkında detaylı bilgi alarak dalışa başlayın.


Rescue Diver :
Kazaları önlemek ve idare etmek gibi bir konuyu nasıl  eğlenceli bir hale dönüştürürdünüz?   PADI Rescue programına gelin ve nasıl olduğunu görün !

PADI Rescue programı bilgi ve becerilerinizi  arttırıp geliştirir, böylece etkili bir şekilde dalıcılara yardım edebilir, onları acil durumlardan kurtarır, dalış kazalarını idare edebilir ve ilk yardım sunabilirsiniz.   Program bir dalıcı olarak bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için önemli bir basamaktır. Aynı zamanda PADI Rescue programı bütün PADI liderlik seviyeleri için gerekli  olan  kısımlardan biridir.

PADI Rescue programına katılabilmek için PADI Advanced Open Water Diver yada eşdeğeri bir belgeye sahip olmak ve en az 14 yaşında olmak gerekir.

PADI Rescue programında işlenen konular şunlardır: 

  • Kendini kurtarma ve dalıcılarda stres
  • Acil durum idaresi ve malzemede olabilecekler
  • Panik olmuş dalıcıya yardım
  • Su içinde suni solunum
  • Dalış kazaları senaryoları
  • Sudan çıkış teknikleri

PADI Rescue Diver kitabı ve videosu  bütün bu konuları içermektedir.
Programı başarı ile tamamladıktan sonra, Uluslararsı geçerliliği olan PADI Rescue sertifikasını ve kartını kazanacaksınız.


Master SCUBA Diver 
Çabalarınız sonucu erişebileceğiniz en üst seviye, sportif dalıcılık sıralamasında emsalsiz ve rakipsiz bir seviye, PADI Master Scuba Diver.  Bu sertifika, dalıcı eğitimindeki PADI sisteminde sizin sportif dalıcı  sıralamasındaki  en üst basamağa ulaştığınızı belgeler.
Kendinizi sıranın en üst seviyesine getirmek ve PADI Master Scuba Diver sertifikasını kazanabilmek için en az 15 yaşını tamamlamış olmanız ve aşağıdaki diğer şartları yerine getirmeniz gerekir.

  • PADI Rescue Diver veya başka bir kurumun eşdeğer bir seviyesi,
  • En az 50 kayıtlı dalış,
  • Beş PADI uzmanlık programı.

PADI Master Scuba Diver seviyesi sualtı aktivitelerinde; üstün bir başarıyı, dalış becerilerinde ustalığı  ve   tecrübeyi  ifade eder.  Bütün bunlar sizin ne istediğinizi anlatmıyormu? 
İşte şimdi bütün bunları istiyorsanız  dalış merkezimize gelin ve detaylar hakkında görüşmeye başlayın.


Dive Master : 
Scuba ile dalışın profesyonel dünyasına girmek heyecan verici olaylar ve sonsuz olasılıklar getirir.  Profesyonellik;  doğadaki  çok ilginç sualtı yaratıklarını keşfetmek için bir şans, ve üstün   bilgi ve tecrübelerinizi, bunları öğrenmek isteyen öğrencilerle paylaşmak için  bir fırsat sunar size.  Tüplü dalış çok  çabuk bir şekilde dünyadaki en popüler spor haline gelmektedir.   Bilhassa en güzel  rüyalarınızda hayal edebildiğiniz  bir dünyaya girdiğinizi hayal edin.  Herkesin elde etmek yada yapmak istediği ve sizinde hoşlandığınız bir şeyi yapmanız için size ücret ödeniyor. Profesyonel dalıcılar bu hedefi elde etmişlerdir,  güçlü ve sıkı çalışmalarından ve marifetlerinden ötürüde hem saygı duyulurlar, hemde  taktir edilirler.    Profesyonel dalıcılar; şehirlerde yada sahil kesiminde dalış merkezi sahibi olarak ve işleterek,  çalışarak, öğreterek, ve tropik denizlerde çalışan büyük dalış tekneleri ile seyahat ederek,  gerek karada, gerek sualtında, çok farklı eğlencelerin ve heyecan verici tecrübelerin bir parçası olurlar.  Meslek hayatınıza PADI ile devam etmek, sabah 9dan akşam 5e kadar olan monoton iş hayatınıza ara verir, yada  macera dolu  olasılıklara part-time yada full-time  kapıları açar. 
Hayatınızda değişikliğe hazırmısınız? Gruplara liderlik mi yapmak istiyorsunuz? Fazla uzağa bakmanıza gerek yok. PADI Dive Master programı, PADI eğitim sisteminde liderliğe giden yolda ilk basamaktır. Bu seviye size aşağıdaki özellikleri kazandırır.

1.      Dalış becerilerinde  performansın en üst düzeye gelmesi.
2.      Dalışla ilgili teorik bilgide eğitmen seviyesine ulaşmak.
3.      Eğitim aktiviteleri sırasında eğitmene nasıl yardımcı olunacağı ile ilgili özel eğitim.
4.      Dalıcıların, mutlu ve sağlıklı bir şekilde dalmalarını sağlayacak gerekli sorumluluklar.

Başka bir deyişle, siz en iyisisiniz, sizi aramızda görmek istiyoruz.!     
Tahmin edeceğiniz gibi Dive Master’ların bir çoğu PADI eğitmeni olmaya çalışırlar. PADI Dive Master programında almış olduğunuz eğitim ve edindiğiniz tecrübe, profesyonel bir eğitimci olma yolunda, kabiliyet ve davranışlarınızı biçimlendirmeye yardımcı olur.  Bu konuda size yardımcı olmak için PADI  bir çok materyel üretmiştir. Bunları dalış merkezinizde görebilirsiniz.

Dive Master olarak yapmaya yetkili olduklarınız;
1.      PADI eğitmenine eğitim sırasında asiste etmek.
2.      PADI Experience Programlarına katılan sertifikasız dalıcıları denetlemek.
3.      Genellikle eğitim yada eğitim dışı dalış aktivitelerini planlamak, organize etmek ve yönetmek.

Dive Master eğitimine katılabilmek için;
1.      PADI Rescue sertifikasına sahip olmak yada diğer eğitim organizasyonlarından eşdeğer bir sertifikaya sahip olmak.
2.      PADI Divemaster kursuna başlayabilmek için  min. 20 kayıtlı dalışa sahip olmak ve sertifika alabilmek için derin ve navigasyon dalışları da içeren min. 60 dalışı tamamlayabilmek.
3.      En az 18 yaşında olmak.
4.      Fiziksel kondisyonunun iyi olması ve herhangi bir su aktivitesine katılmadan önce doktorun bunu sağlık formunda onaylaması.
5.      Sertifikanın başlangıcından itibaren geçerli bir ilk yardım eğitimine sahip olmak.

PADI Dive Master programını başarı ile tamamladığınız zaman  seviyenizi ifade edecek olan bir duvar sertifikası ve dalış kartınızı alacaksınız.  Aynı zamanda  otomatik olarak PADI üyesi olup, getirdiği faydalarından yararlanmaya başlayacaksınız.
İşte çok sevdiğiniz dalış aktivitenizi başkaları ile paylaşmak için  gerekli olan şansa bu programla erişebilirsiniz.


CMAS 2 * dalıcı :
İKİ YILDIZ DALICI EĞİTİMİNE KATILIM KOŞULLARI
1) 15 yaşını bitirmiş olmak, (18 yaşından küçüklerden veli izin belgesi alınır.)
2) Federasyon tarafından hazırlanmış dalış yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan ve ibraz etmek,
3) İlköğretim diploması veya eşdeğer bir öğrenim belgesine sahip olmak,
4) Federasyonun 1 yıldız dalıcı belgesini veya onayladığı eşdeğer bir belgeyi almış olmak,
5) 1 yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 açık deniz dalışı yapmış olduğunu dalış kayıt defteriyle belgelemek.

İKİ YILDIZ DALICININ GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLARI 

Açık deniz dalış deneyimi olan dalıcıdır. 2 yıldız dalıcı, en az 2 yıldız dalıcı ile birlikte, en çok 30 metreye kadar dalabilir. 18 yaşından küçük 2 yıldız dalıcılar en az 3 yıldız dalıcı liderliğinde en çok 24 metreye kadar dalabilir. 18 yaşından büyük 2 yıldız dalıcılar eğitim amaçlı olarak, eğitmen dalıcı denetim ve gözetiminde en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.


CMAS 3* dalıcı :
ÜÇ YILDIZ DALICI EĞİTİMİNE KATILIM KOŞULLARI  
1) 18 yaşını doldurmuş olmak,
2) Federasyon tarafından hazırlanmış dalış yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu ilgili uzman doktora imzalatarak beyan ve ibraz etmek,
3) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
4) Federasyonun 2 yıldız dalıcı belgesini veya onayladığı eşdeğer bir belgeyi almış olmak,
5) 2 yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 40 dalış yaptığını dalış kayıt defteriyle belgelemek,
6) 2 yıldız dalıcı diploma tarihinden itibaren en az dört ay geçmiş olmak.

ÜÇ YILDIZ DALICININ GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLARI
Değişik düzeylerdeki dalıcılara önderlik yapabilecek beceride olan dalıcıdır. Liderlik yaptığı dalış grubunun güvenli dalış standartlarına uygun dalış yapmasını sağlamakla yetkili ve sorumludur. En çok 30 metreye kadar dalabilir. Eğitim amaçlı olarak, eğitmen dalıcı denetim ve gözetiminde 42 metreye dalış yapabilir.