YENİ BAŞLAYANLAR


Sualtına ilk adımınızı atmak için karar verdiyseniz yapmanız gereken sadece hangi egitim programına katılacağınıza karar vermek. Geri kalan her ayrıntı bizim tarafımızdan sizin için düşünülecektir. Size kalan ise kendinizi sualtının gizemli dünyasına bırakmak.

Başlangıç seviyesinde katılabileceğiniz uluslararası geçerlilikteki PADI ve CMAS dalış kursu ve eğitim programlarımızda, sizi sualtı ile tanıştırmanın yanısıra, güvenli bir şekilde dalışlarınızı gerçekleştirmeniz için gerekli olan tüm temel bilgi, beceri ve uygulamalara da sahip olacaksiniz.

Discover scuba

PADI scuba Diver

PADI Open Water Diver

CMAS 1* Dalici


Discover Scuba

Yeni bir maceraya başlamak istiyorsaniz merkezimize gelmeniz yeterli olacaktır. Discover Scuba dalışı ile dünyayı tekrar keşfedeceksiniz.

PADI Discover Scuba Diving programı, size bir PADI profesyoneli gözetiminde ve ideal bir ortamda dalış heyecanını yaşamanıza imkan verir. Bu maceranız sırasında, bir açık su dalışına başlamadan önce, bazı temel kuralları ve tüplü dalışın becerilerini göreceksiniz.

Dalış kursuna ortam şartlarına bağlı olarak, açık su dalışı sizi 12 m. derinliğe kadar götürebilir. Discover Scuba Diving deneyimi PADI Scuba Diver veya Open Water Diver sertifikanıza ulaşmak için büyük bir adımdır. Çünkü bu macerada tamamladığınız beceriler bu sertifikalar için kredi olarak kullanılabilir.PADI Scuba Diver

Eğer hep sualtında nelerin yaşadığını merak ediyorsanız işte şimdi onları görmenin zamanı. Gideceğiniz bir tatilde bunu yapmayı düşünüyorsunuz ya da bulunduğunuz bölgede. Fakat klasik bir dalış kursu almak için zamanınız yok. Şimdi, özellikle sizin için tasarlanmış kolay ve hızlı bir program var! Kısa bir zaman diliminde, bir maske takıp paletlerinizle suda yüzmeye ve yoğun bir macera yaşama şansına sahipsiniz. PADI Scuba Diver programı bir yılda sadece bir kaç defa dalış planı yapan insanlar veya iş sahipleri için düzenlenmiş bir programdır.

PADI Open Water Diver programının bir alt programı olan PADI Scuba Diver programı, zaman baskısını en aza indirerek hızlı ve kolayca sertifika almanızı sağlar. PADI Scuba Diver sertifikası ile gittiginiz bir dalış turunda veya tatilinizde bir PADI profesyonelin doğrudan gözetiminde dalabilirsiniz! Bu program tecrübeli bir rehber eşliğinde rahat ve emniyetli bir şekilde sualtı dünyasını keşfetmek için harikulade bir firsattır. İleride bu programda ögrendiginize iki günlük ek bir çalışma ile yapacağınız diğer ilave beceriler ve bilgi ile Open Water Diver olabilirsiniz.


CMAS 1* Dalici :

BIR YILDIZ DALICI EGITIMINE KATILIM KOSULLARI

1) 14 yaşını doldurmuş olmak, (18 yaşından küçüklerden veli izin belgesi alınır)
2)Federasyon tarafından hazırlanmış yeterli yüzme bildiğine dair beyanını havi, dalış yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlik bildirim formunu imzalayarak beyan ve ibraz etmek,
3) İlkögretim diplomasi veya eşdeger bir ögrenim belgesine sahip olmak.

BIR YILDIZ DALICININ GÖREV YETKİ VE SORUMLULUKLARI

Dalış donanımlarını takip, söküp, kuşanabilen, bunlari sığ eğitim dalışlarında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yaninda en az 3 yıldız dalıcı ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalicidir. 1 yıldız dalıcı en çok 18 metreye kadar dalış yapabilir.


Open Water Diver

Dünyanın en popüler dalış programıdır ve bir ömür sürebilecek yoğun bir maceraya başlama biletinizdir.

Kurs boyunca, dalış ekipman ve tekniklerini de kapsayan scuba dalışının esaslarını öğreneceksiniz. Tüm dünyada geçerli bir PADI Open Water Diver sertifikası kazanacaksınız. Beş sığ su dalışı, bilgi geliştirme seanslarını ve dört açık su (deniz) dalışı yaparak, bu seviyeyi kazanacaksınız.

Sertifikalı bir PADI Open Water Diver olarak diğer sertifikalı bir arkadaşınız ile kendi kendinize dalış yapma özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Programin DVD'sini evde seyredebilir ve kitabı evde okuyabilirsiniz ve böylelikle teorik çalışmayı bir kaç saate indirerek direk su çalışmalarına katılabilirsiniz. Açık su eğitim dalışları kısmi grupla veya özel olarak olabilir. Bu kurs olağanüstü esneklik gösterir ve eğitmeninizle tek tek ihtiyaç duydugunuz işlemleri çalışmanıza müsaade eder.

Suda rahat olan, sağlıklı olan, fiziki durumu yeterli olan birisi PADI Open Water Diver sertifikasını kazanabilir.